OKJ Oxer

 

oxer

Ostrowski Klub Jeździecki OXER został założony w roku 1997. Od roku 1998 jest zarejestrowany w Polskim Związku Jeździeckim. Nasz klub zrzesza zarówno dzieci i młodzież jak i dorosłych. Członkowie OXERa to jednak nie tylko zawodnicy, w gronie klubowiczów mamy: instruktorów jazdy konnej, sędziów oraz hipoterapeutów i pedagogów.

Klub jest także organizatorem zawodów w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu. W 2006 roku zorganizował po raz pierwszy Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Powiatu Ostrowskiego w Skokach przez Przeszkody.

Ostrowski Klub Jeździecki OXER od samego początku swego istnienia bierze udział nie tylko w zawodach rangi regionalnej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Od 1998 rokrocznie nasi zawodnicy startują w Mistrzostwach i Pucharach Polski. Nasi reprezentanci mają na swoim koncie starty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzieży, oraz Mistrzostwach Europy. OXER znany jest w środowisku zarówno ujeżdżeniowym, skokowym jak i wkkwoskim. W gronie naszych klubowiczów znajdują się nie tylko czynni zawodnicy, ale także sędziowie w tych trzech konkurencjach.
Nasz klub, już cyklicznie, organizuje zawody w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody. To OKJ jako pierwszy na terenie południowej wielkopolski był organizatorem zawodów w konkurencji ujeżdżenia (do 2005 roku – jedynym).

Działalność OXERa to jednak nie tylko sport. Członkowie OKJ OXER są rokrocznie obecni podczas ważnych wydarzeń w naszym mieście: min. Powiatowego Święta Plonów, Święta Konia na Wesoło, Powiatowej Wystawy Koni.